Sunday, December 4, 2022
HomePRU 15Senarai Calon Barisan Nasional (BN) Dalam PRU 15 Malaysia

Senarai Calon Barisan Nasional (BN) Dalam PRU 15 Malaysia

Barisan Nasional (BN) telah mengumumkan senarai calon yang akan bertanding dalam  Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU 15) pada 19 November 2022 (SABTU).

Terdapat beberapa muka baharu dan muka lama yang mewakili BN dalam PRU kali ini.

BN merupakan antara parti yang bertanding yang diwakili oleh UMNO, MCA, MIC, PBRS dan PBM.

Berikut antara senarai calon BN yang bertanding pada Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU15).

Baca Juga: MySPR Semak: Semakan Tempat Mengundi PRU 15

Perlis

Calon-calon BN bagi parlimen di Perlis dalam PRU 15 adalah sebagaimana berikut;

  • P.001 PADANG BESAR – Zahida Binti Zarik Khan (UMNO)
  • P.002 KANGAR – Fathul Bari Bin Mat Jahya (UMNO)
  • P.003 ARAU – Rozabil Bin Abd Rahman (UMNO)

Kedah

Berikut adalah senarai calon BN di Kedah dalam PRU 15;

  • P.004 LANGKAWI – Armishah Bin Siraj (UMNO)
  • P.005 JERLUN – Othman Bin Aziz (UMNO)
  • P.006 KUBANG PASU – Hasmuni Bin Hassan (UMNO)
  • P.007 PADANG TERAP – Mahdzir Bin Khalid (UMNO)
  • P.008 POKOK SENA –  Noran Zamini Bin Jamaluddin (UMNO)
  • P.009 ALOR SETAR – Tan Chee Hiong (MCA) 
  • P.010 KUALA KEDAH – Mashitah Binti Ibrahim (UMNO)
  • P.011 PENDANG – ​​Suraya Binti Yaacob (UMNO)
  • P.012 JERAI – Jamil Khir Bin Baharom (UMNO)
  • P.013 SIK – Maizatulakmam Binti Othman @ Ibrahim (UMNO)
  • P.014 MERBOK – Shaiful Hazizy Bin Zainol Abidin (UMNO)
  • P.015 SUNGAI PETANI – Shahanim Binti Mohamad Yusoff (UMNO)
  • P.016 BALING – Abdul Azeez Bin Abdul Rahim (UMNO)
  • P.017 PADANG SERAI – Sivaraj A/L Chandran (MIC)
  • P.018 KULIM/BANDAR BAHARU – Muhar Bin Hussain (UMNO)

Kelantan

Senarai calon BN di Kelantan adalah seperti berikut;

  • P.019 TUMPAT – Che Abdullah Bin Mat Nawi (UMNO)
  • P.020 PENGKALAN CHEPA – Mohd Hafiezulniezam Bin Mohd Hasdin (UMNO)
  • P.021 KOTA BHARU – Rosmadi Bin Ismail (UMNO)
  • P.022 PASIR MAS – Ab. Ghani Bin Harun (UMNO)
  • P.023 RANTAU PANJANG – Zulkarnain Bin Yusoff (UMNO)
  • P.024 KUBANG KERIAN – Nurul Amal Binti Mohd Fauzi (UMNO)
  • P.025 BACHOK – Mohd Zain Bin Yasim (UMNO)
  • P.026 KETEREH – Marzuani Ardila Binti Ariffin (UMNO)
  • P.027 TANAH MERAH – Bakri @ Mohd Bakri Bin Mustapha (UMNO)
  • P.028 PASIR PUTEH – Zawawi Bin Othman (UMNO)
  • P.029 MACHANG – Ahmad Jazlan Bin Yaakub (UMNO)
  • P.030 JELI – Norwahida Binti Patuan (UMNO)
  • P.031 KUALA KRAI – Mohamed Zulkepli Bin Omar (UMNO)
  • P.032 GUA MUSANG – Tengku Razaleigh Hamzah (UMNO)

Terengganu

Berikut adalah senarai calon BN di Terengganu dalam PRU 15;

  • P.033 BESUT  – Nawi Bin Mohamad (UMNO)
  • P.034 SETIU   – Abdul Rahman Bin Mat Yasin (UMNO)
  • P.035  KUALA NERUS – Mohd Khairuddin Bin Aman Razali (UMNO)
  • P.036 KUALA TERENGGANU – Mohd Zubir Bin Embong (UMNO)
  • P037 MARANG – Jasmira Bin Othman (UMNO)
  • P.038 HULU TERENGGANU – Rozi Bin Mamat (UMNO)
  • P.039 DUNGUN – Nurhisam Bin Johari (UMNO)
  • P.040 KEMAMAN – Ahmad Bin Said (UMNO)

Pulau Pinang

  • P.041   KEPALA BATAS – Reezal Merican Bin Naina Merican (UMNO)
  • P.042   TASEK GELUGOR – Muhamad Yusoff Bin Mohd Noor (UMNO)
  • P.043   BAGAN – Tan Chuan Hong (MCA)
  • P.044   PERMATANG PAUH – Mohd Zaidi Bin Mohd Said (UMNO)
  • P.045   BUKIT MERTAJAM – Tan Yang Pang (MCA)
  • P.046   BATU KAWAN – Tan Lee Huat (MCA)
  • P.047   NIBONG TEBAL – Thanenthiran A/L Ramankutty (MMSP)
  • P.048   BUKIT BENDERA – Razalif Bin Mohamad Zain (PCM)
  • P.049   TANJONG – Tan Kim Nee (MCA)
  • P.050   JELUTONG – Loganathan A/L Thoraisamy (IPF)
  • P.051   BUKIT GELUGOR – Wong Chin Chong (MCA)
  • P.052   BAYAN BARU – Saw Yee Fung (MCA)
  • P.053   BALIK PULAU – Shah Headan Bin Ayoob Hussain Shah (UMNO)

Perak

  • P.054   GERIK – Asyraf Wajdi Bin Dusuki (UMNO)
  • P.055   LENGGONG – Shamsul Anuar Bin Nasarah (UMNO)
  • P.056   LARUT – Mohd Shafiq Fhadly Mahmud (UMNO)
  • P.057   PARIT BUNTAR – Imran Bin Mohd Yusof (UMNO)
  • P.058   BAGAN SERAI- Zul Helmi Bin Ghazali  (UMNO)
  • P.059   BUKIT GANTANG – Mohammad Sollehin Bin Mohamad Tajie (UMNO)
  • P.060   TAIPING – Neow Choo Seong  (MCA)
  • P.061   PADANG RENGAS – Mohd Arrif Bin Abdul Majid (UMNO)
  • P.062   SUNGAI SIPUT – S.Vigneswaran A/L M.Sanasee (MIC)
  • P.063   TAMBUN – Aminuddin Bin Md Hanafiah (UMNO)
  • P.064   IPOH TIMOR – Ng Kai Cheong (MCA)
  • P.065   IPOH BARAT – Low Guo Nan (MCA)
  • P.066   BATU GAJAH – Teoh Chin Chong (MCA)
  • P.067   KUALA KANGSAR – Maslin Sham Bin Razman (UMNO)
  • P.068   BERUAS – Ding Siew Chee (MCA)
  • P.069   PARIT – Mohd Nizar Bin Zakaria  (UMNO)
  • P.070   KAMPAR – Lee Chee Leong (MCA)
  • P.071   GOPENG – Ting Zhao Song (MCA)
  • P.072   TAPAH – Saravanan A/L Murugan (MIC)
  • P.073   PASIR SALAK – Khairul Azwan Bin Harun (UMNO)
  • P.074   LUMUT – Zambry Bin Abd Kadir (UMNO)
  • P.075   BAGAN DATOK – Ahmad Zahid Bin Hamidi (UMNO)
  • P.076   TELUK INTAN – Murugiah A/L Thopasamy (MIC)
  • P.077   TANJONG MALIM – Mah Hang Soon (MCA)

Pahang 

  • P.078   CAMERON HIGHLANDS – Ramli Bin Mohd Nor (UMNO)
  • P.079   LIPIS – Abdul Rahman Bin Mohamad (UMNO)
  • P.080   RAUB – Chong Sin Woon (MCA)
  • P.081   JERANTUT – Mohd Zukarmi Bin Abu Bakar (UMNO)
  • P.082   INDERA MAHKOTA – Quek Tai Seong (MCA)
  • P.083   KUANTAN – Ab Hamid Bin Mohd Nazahar (UMNO)
  • P.084   PAYA BESAR – Mohd Shahar Bin Abdullah (UMNO)
  • P.085   PEKAN – Sh Mohmed Puzi Bin Sh Ali   (UMNO)
  • P.086   MARAN – Shahaniza Bt Shamsuddin (UMNO)
  • P.087   KUALA KRAU – Ismail Bin Mohamed Said (UMNO)
  • P.088   TEMERLOH – Mohd Sharkar Bin Shamsudin (UMNO)
  • P.089   BENTONG – Liow Tiong Lai (MCA)
  • P.090   BERA – Ismail Sabri Bin Yaakob (UMNO)
  • P.091   ROMPIN – Hasan Bin Arifin (UMNO)

Selangor

  • P.092   SABAK BERNAM – Abd Rahman Bin Bakri (UMNO)
  • P.093   SUNGAI BESAR – Jamal Bin Md Yunos (UMNO)
  • P.094   HULU SELANGOR – Mohan A/L Thangarasu   (MIC)
  • P.095   TANJUNG KARANG – Habibah Binti Mohd Yusof (UMNO)
  • P.096   KUALA SELANGOR – Tengku Zafrul Bin Tengku Abdul Aziz (UMNO)
  • P.097   SELAYANG – Chan Wun Hoong (MCA)
  • P.098   GOMBAK – Megat Zulkarnain Bin Omardin (UMNO)
  • P.099   AMPANG – Ivone Low Yi Wen (MCA)
  • P.100   PANDAN – Leong Kok Wee (MCA)
  • P.101   HULU LANGAT – Johan Bin Abd Aziz (UMNO)
  • P.102   BANGI – Hoh Hee Lee  (MCA)
  • P.103   PUCHONG – Syed Ibrahim Bin Kader (KIMMA)
  • P.104   SUBANG – Kow Cheong Wei   (MCA)
  • P.105   PETALING JAYA – Chew Hian Tat (MCA)
  • P.106   DAMANSARA – Tan Gim Tuan (MCA)
  • P107 SUNGAI BULOH – Khairy Jamaluddin Abu Bakar (UMNO)
  • P.108   SHAH ALAM – Hizatul Isham Bin Abdul Jalil (UMNO)
  • P.109   KAPAR – Muhammad Bin Noor Azman @ Noor Hizam (UMNO)
  • P.110   KLANG – Tee Hooi Ling (MCA)
  • P.111   KOTA RAJA – Kajendran A/L Doraisamy (MIC)
  • P.112   KUALA LANGAT – Mohana A/P Muniandy Raman (MIC)
  • P.113   SEPANG – Anuar Bin Basiran (UMNO)

Wilayah Persekutuan

  • P.114 KEPONG – Belum Diumumkan
  • P.115   BATU – A.Kohilan Pillay A/L G.Appu (MIC)
  • P.116   WANGSA MAJU – Mohd Shafei Bin Abdullah (UMNO)
  • P.117   SEGAMBUT – Daniel Ling Sia Chin (MCA)
  • P.118   SETIAWANGSA – Izudin Bin Ishak (UMNO)
  • P.119   TITIWANGSA – Johari Bin Abdul Ghani (UMNO)
  • P.120   BUKIT BINTANG – Tan Teik Peng (MCA)
  • P.121   LEMBAH PANTAI – Ramlan Bin Shahean @ Askolani (UMNO)
  • P.122   SEPUTEH – Lee Kah Hing (MCA)
  • P.123   CHERAS – Chong Yew Chuan (MCA)
  • P.124   BANDAR TUN RAZAK – Chew Yin Keen (MCA)
  • P.125   PUTRAJAYA – Tengku Adnan Bin Tengku Mansor (UMNO)
  • P.166   LABUAN – Bashir Bin Alias (UMNO)

Negeri Sembilan

  • P.126   JELEBU – Jalaluddin Bin Alias (UMNO)
  • P.127   JEMPOL – Shamsulkahar Bin Mohd Deli (UMNO)
  • P.128   SEREMBAN – Wong Yin Ting (MCA)
  • P.129   KUALA PILAH – Adnan Bin Abu Hassan (UMNO)
  • P.130   RASAH – Ng Kian Nam (MCA)
  • P.131   REMBAU – Mohamad Bin Haji Hasan (UMNO)
  • P.132   PORT DICKSON – P.Kamalanathan A/L P.Panchanathan (MIC)
  • P.133   TAMPIN – Mohd Isam Bin Mohd Isa (UMNO)

Melaka

  • P.134   MASJID TANAH – Abdul Hakim Bin Abdul Wahid (UMNO)
  • P.135   ALOR GAJAH – Shahril Sufian Bin Hamdan (UMNO)
  • P.136   TANGGA BATU – Lim Ban Hong (MCA)
  • P.137   HANG TUAH JAYA – Mohd Ridhwan Bin Mohd Ali (UMNO)
  • P.138   KOTA MELAKA – Kon Qi Yao (MCA)
  • P.139   JASIN – Roslan Bin Ahmad (UMNO)

Johor

  • P.140   SEGAMAT – Ramasamy A/L Muthusamy (MIC)
  • P.141   SEKIJANG – Md Salleheen Bin Mohamad (UMNO)
  • P.142   LABIS – Chua Tee Yong (MCA)
  • P.143   PAGOH – Razali Bin Ibrahim (UMNO)
  • P.144   LEDANG – Hamim Bin Samuri (UMNO)
  • P.145   BAKRI – Lee Ching Yong (MCA)
  • P.146   MUAR – Mohd Helmy Bin Abd Latif (UMNO)
  • P.147   PARIT SULONG – Noraini Binti Ahmad (UMNO)
  • P.148   AYER HITAM – Wee Ka Siong  (MCA)
  • P.149   SRI GADING – Mohd Lassim Bin Burhan (UMNO)
  • P.150   BATU PAHAT – Ishak @ Mohd Farid Bin Siraj (UMNO)
  • P.151   SIMPANG RENGGAM – Hasni Bin Mohammad (UMNO)
  • P.152   KLUANG – Gan Ping Shou @ Gan Ping Sieu (MCA)
  • P.153   SEMBRONG – Hishammuddin Bin Datuk Hussein (UMNO)
  • P.154   MERSING – Abd Latif Bin Bandi @ Nor Sebandi (UMNO)
  • P.155   TENGGARA – Manndzri Bin Nasib (UMNO)
  • P.156   KOTA TINGGI – Mohamed Khaled Bin Nordin (UMNO)
  • P.157   PENGERANG – Azalina Binti Othman (UMNO)
  • P.158   TEBRAU – Wong Siaw Ting (MCA)
  • P.159   PASIR GUDANG – Noor Azleen Bin Ambros (UMNO)
  • P.160   JOHOR BAHRU – Johan Arifin Bin Mohd Ropi (UMNO)
  • P.161   PULAI – Nur Jazlan Bin Mohamed (UMNO)
  • P.162   ISKANDAR PUTERI – Teoh Sew Hock (MCA)
  • P.163   KULAI – Chua Jian Boon (MCA)
  • P.164   PONTIAN – Ahmad Bin Maslan (UMNO)
  • P.165   TANJONG PIAI – Wee Jeck Seng (MCA)

Sabah dan Sarawak

Calon-calon BN bagi PRU 15 akan diumumkan selepas ini

Nota: pengesahan calon-calon yang disebutkan di atas hanya boleh dibuat selepas proses penamaan calon pada 5 November 2022 (Sabtu)

Soalan Lazim (FAQ) Calon BN PRU 15

Bilakah Tarikh Penamaan Calon PRU 15?

5 November 2022 (Sabtu)

Bilakah Tarikh PRU 15?

19 November 2022 (Sabtu)

Apa maksud kerusi panas?

Kerusi yang menjadi tumpuan dalam PRU 15

Berapa kerusi panas dalam PRU 15?

Astro Awani melaporkan terdapat 22 kerusi panas dalam PRU 15 berdasarkan keputusan PRU 14 yang lalu.

Siapa Calon BN di P.035  KUALA NERUS?

Belum diumumkan

Siapa Calon BN di P.095  TANJUNG KARANG?

Belum diumumkan

Berapa Majoriti TASEK GELUGOR pada PRU 14 yang lalu?

Hanya 81 majoriti undi yang dimenangi oleh Dato Shabudin Yahya (UMNO) pada PRU 14.


Lihat juga senarai calon dari Perikatan Nasional (PN) yang akan bertanding dalam PRU 15.

Bantuan Terkini Keluarga Malaysia 2022

Info terkini bantuan semasa daripada Kerajaan, NGO dan lain-lain

RELATED ARTICLES

Most Popular

error: Sorry dah tak boleh copy!