Sunday, December 4, 2022
HomePRU 15Senarai Penuh Calon Parlimen Pilihan Raya Umum (PRU 15)

Senarai Penuh Calon Parlimen Pilihan Raya Umum (PRU 15)

Senarai Penuh Calon Parlimen Pilihan Raya Umum Ke-15 (PRU 15)

Bagi pengundi yang akan mengundi pada 19 November ini, ini adalah senarai penuh calon-calon PRU ke 15 yang layak bertanding samaada mewakili parti masing-masing ataupun bertanding atas calon bebas.

Pilihan Raya Umum ke-15 (PRU 15) mencatat sejarah apabila merekodkan seramai 945 calon disahkan layak bertanding untuk merebut 222 kerusi Parlimen di seluruh negara, yang teramai dalam sejarah PRU negara.

Pada PRU kali ini juga, mereka yang berumur 18 tahun telah didaftarkan secara automatik sebagai daftar pemilih.

Semakan Calon Pilihan Raya Umum PRU 15

Semakan rasmi calon-calon ini boleh dilihat dalam laman web MySPR Semak melalui pautan berikut;

https://mysprsemak.spr.gov.my/semakan/calon

> Klik  Pilihan Raya Umum Ke 15

> Klik mengikut negeri atau kawasan masing-masing.

Berikut juga dikemukakan senarai calon-calon yang disahkan bertanding pada PRU 15 mengikut nama pada kertas undi/parti untuk rujukan pengundi memilih calon masing-masing.

Perlis

P.001: PADANG BESAR.

  1. Rushdan Bin Rusmi – Perikatan Nasional (PN) 
  2. Ko Chu Liang Parti – Warisan Sabah (WARISAN) 
  3. Zahidi Bin Zainul Abidin – Bebas (BUKU) 
  4. Zahida Binti Zarik Khan – Barisan Nasional (BN) 
  5. Kapt (B) Hj Mohamad Yahaya – Pakatan Harapan (PH)

P.002: KANGAR

  1. Cikgu Zakri –  Perikatan Nasional (PN)
  2. Dr Fathul Bari – Barisan Nasional (BN)
  3. Prof. Dr. Rohimi Shapiee – Parti Warisan Sabah (WARISAN)
  4. Amin Ahmad – Pakatan Harapan (PH)
  5. Ustaz Nur Sulaiman – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)

P.003: ARAU

  1. Fathin Amelina – Pakatan Harapan (PH)
  2. Shahidan Bin Kassim – Perikatan Nasional (PN)
  3. Rozabil @ Tok Ben – Barisan Nasional (BN)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Perlis pada PRU 15 adalah 13

Kedah

P.004: LANGKAWI

  1. Dato Paduka Abd Kadir –  Bebas (KAPAL TERBANG)
  2. Mohd Suhaimi Bin Abdullah – Perikatan Nasional (PN)
  3. Mahathir Bin Mohamad – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  4. Dato’ Armishah Siraj (Das) – Barisan Nasional (BN)
  5. Zabidi Yahya  – Pakatan Harapan (PH)

P.005: JERLUN

  1. Dr. Abd Ghani Ahmad – Perikatan Nasional (PN)
  2. Dato’ Seri Utama Mukhriz Mahathir – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  3. Dr. Mohamed Fadzil Mohd Ali – Pakatan Harapan (PH)
  4. Othman Bin Aziz  – Barisan Nasional (BN)

P.006: KUBANG PASU

  1. Dato’ Wira Dr Ku Abd Rahman Bin Ku Ismail –  Perikatan Nasional (PN)
  2. Aizuddin Ariffin – Pakatan Harapan (PH)
  3. Amiruddin Hamzah (Tok Met) –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  4. Hasmuni Bin Hassan (Tok Muni) – Barisan Nasional (BN)

P.007: PADANG TERAP

  1. Razali Bin Lebai Salleh – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  2. Mahdzir Bin Khalid – Barisan Nasional (BN)
  3. Muaz Abdullah – Pakatan Harapan (PH)
  4. Ustaz Nurul Amin  – Perikatan Nasional (PN)

P.008 POKOK SENA

  1. Noraini Binti Md Salleh – Parti Warisan Sabah (WARISAN)
  2. Dato’ Ahmad Yahaya – Perikatan Nasional (PN)
  3. Noran Zamini Bin Jamaluddin –  Barisan Nasional (BN)
  4. Dato’ Wira Hj Mahfuz Omar – Pakatan Harapan (PH)

P.009 ALOR SETAR

  1. Nuhairi Rahmat – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  2. Afnan Hamimi Bin Dato’ Haji Taib Azamudden-  Perikatan Nasional (PN)
  3. Fadzil Bin Hanafi – Parti Warisan Sabah (WARISAN)
  4. Simon Ooi Tze Min – Pakatan Harapan (PH)
  5. Dato’ Dr Nordin Yunus – Bebas (POKOK)
  6. Sofan Feroza – Bebas (PEN)
  7. Tan Chee Hiong – Barisan Nasional (BN) 

P.010 KUALA KEDAH

  1. Dr Azman Ismail – Pakatan Harapan (PH)
  2. Pak Tuan Al Idrus – Parti Warisan Sabah (WARISAN)
  3. Ulya Husamudin – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  4. Dr. Ahmad Fakhruddin – Perikatan Nasional (PN)
  5. Dato Dr Mashitah Binti Ibrahim – Barisan Nasional (BN) 

P.011 PENDANG

  1. Datuk Haji Awang Solahudin – Perikatan Nasional (PN)
  2. Dato Zul – Pakatan Harapan (PH)
  3. Rashid Yob Parti – Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  4. Suraya Binti Yaacob – Barisan Nasional (BN) 

P.012 JERAI

  1. Zulhazmi Bin Shariff – Pakatan Harapan (PH)
  2. Dato Seri Dr. Jamil Khir Baharom – Barisan Nasional (BN)
  3. Ustaz Sabri Bin Azit –  Perikatan Nasional (PN)
  4. Datuk Nizam Mahshar –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)

P.013 SIK

  1. Maiza –  Barisan Nasional (BN)
  2. Dato’ Latifah – Pakatan Harapan (PH)
  3. Ahmad Tarmizi Sulaiman – Perikatan Nasional (PN)

P.014 MERBOK

  1. Khairul Anuar – Parti Warisan Sabah (WARISAN)
  2. Dato’ Shaiful Hazizy – Barisan Nasional (BN)
  3. Nurin Aina – Pakatan Harapan (PH)
  4. Mohd Nazri – Perikatan Nasional (PN)
  5. Datuk Mosin Razak –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)

P.015 SUNGAI PETANI

  1. Dr. Taufiq Bin Dato’ Johari – Pakatan Harapan (PH)
  2. Tan Joon Long @ Tan Chow Kang – Parti Rakyat Malaysia (PRM)
  3. Hj. Marzuki Yahya –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  4. Dr. Robert Ling –  Perikatan Nasional (PN)
  5. Dato’ Shahanim Binti Mohamad Yusoff – Barisan Nasional (BN)

P.016 BALING

  1. Cikgu Johari Abdullah – Pakatan Harapan (PH)
  2. Lt Kol (B) Basir – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  3. Datuk Azeez Rahim –  Barisan Nasional (BN)
  4. Ustaz Hassan – Perikatan Nasional (PN)

P.017 PADANG SERAI

  1. Hamzah Abd Rahman – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  2. Karupaiya Mutusami – Pakatan Harapan (PH)
  3. Dato Sivaraj Chandran – Barisan Nasional (BN)
  4. Dato’ Cikgu Azman – Perikatan Nasional (PN)
  5. Mohd Bakhri Bin Haji Hashim – Parti Warisan Sabah (WARISAN)
  6. Ananda Ak –  Bebas (KUDA)

PRU ke-15 bagi P.017 Padang Serai ditangguhkan kerana kematian calon.

P.018 KULIM-BANDAR BAHARU

  1. Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail –  Pakatan Harapan (PH)
  2. Cikgu Roslan Hashim – Perikatan Nasional (PN)
  3. Rizal – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  4. Datuk Muhar Bin Hussain – Barisan Nasional (BN)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Kedah pada PRU 15 adalah 62

Kelantan

P.019 TUMPAT

  • 1. Khairul Azuan – Parti Warisan Sabah (WARISAN)
  • 2. Dato’ Kak Taz – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 3. Asri Ali – Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)
  • 4. Haji Wan Jo –  Pakatan Harapan (PH)
  • 5. Dato’ Che Lah (DCL) – Barisan Nasional (BN)

P.020 PENGKALAN CHEPA

  • 1. Abe Wae – Redzuan – Bebas (POKOK)
  • 2. Kak Jah – Pakatan Harapan (PH)
  • 3. Wan Ahmad Nasri –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 4. Datuk Marzuk – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 5. Dr. Hafiz – Barisan Nasional (BN)

P.021 KOTA BHARU

  • 1. Datuk Seri Takiyuddin – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 2. Dr Hafidzah – Pakatan Harapan (PH)
  • 3. Hj. Rosmadi Ismail – Barisan Nasional (BN)
  • 4. Andy Tan @ Awang  – Parti Rakyat Malaysia (PRM)
  • 5. Prof. Dato Dr Che Musa Che Omar  – Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)
  • 6. Izat Bukhary –  Bebas (PEN)

P.022 PASIR MAS

  • 1. Datuk Husam – Pakatan Harapan (PH)
  • 2. Ustaz Fadhli Shaari – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 3. Dato Ghani –  Barisan Nasional (BN)
  • 4. Nasrul Ali Hasan – Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)

P.023 RANTAU PANJANG

  • 1. Dato’ Dr. Ibrahim Ali –  Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)
  • 2. Kak Lah – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 3. Datuk Zain – Parti Rakyat Malaysia (PRM)
  • 4. Prof Ust Zul –  Barisan Nasional (BN)
  • 5. Dr Shah – Pakatan Harapan (PH)

P.024 KUBANG KERIAN

  • 1. Dr.Wan Ahmad Kamil –  Pakatan Harapan (PH)
  • 2. Rizal Parti – Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 3. Kak Long –  Barisan Nasional (BN)
  • 4. Ustaz Dato’ Tuan Ibrahim – Parti Islam Se Malaysia (PAS)

P.025 BACHOK

  • 1. Syahir Sulaiman – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 2. Nor Azmiza Mamat – Pakatan Harapan (PH)
  • 3. Haji Zu – Bebas  (POKOK)
  • 4. Cikgu Zam –  Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)
  • 5. Datuk Haji Zain – Barisan Nasional (BN)

P.026 KETEREH

  • 1. Haji Rahimi – Pakatan Harapan (PH)
  • 2. Marzuani Ardila Ariffin (Gee) –  Barisan Nasional (BN)
  • 3. Mej Jen Dato Hj Khlir (B) – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 4. Haneef Ibrahim (Abe Haneef) – Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)

P.027 TANAH MERAH

  • 1. Cikgu Bakri –  Barisan Nasional (BN)
  • 2. Dato’ D –  Pakatan Harapan (PH)
  • 3. Lawyer Nasir Abdullah – Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)
  • 4. DATUK NIK SAPEIA –  BEBAS (GAJAH)
  • 5. Dato’ Sri Ikmal Hisham – Parti Islam Se Malaysia (PAS)

P.028 PASIR PUTEH

  • 1. Kapten Wan Marzudi – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 2. Datuk Cikgu Awi – Barisan Nasional (BN)
  • 3. Ustaz Muhammad Husain – Pakatan Harapan (PH)
  • 4. Ustaz Nik Zawawi –  Parti Islam Se Malaysia (PAS)

P.029 MACHANG

  • 1. Datuk Jazlan – Barisan Nasional (BN)
  • 2. Mejar (B) Mat –  Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)
  • 3. Wan Ahmad Fayhsal –  Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 4. Dr Rosli  – Pakatan Harapan (PH)

P.030 JELI

  • 1. Professor Dr Ir Hj Mat –  Parti Bumiputera Perkasa Malaysia (PUTRA)
  • 2. Pok Zahari – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 3. Norwahida Patuan –  Barisan Nasional (BN)
  • 4. Md Radzi –  Pakatan Harapan (PH)

P.031 KUALA KRAI

  • 1. Ustaz Latiff – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 2. Zuki – Barisan Nasional (BN)
  • 3. Norashikin –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 4. Syam Ghaz –  Pakatan Harapan (PH)

P.032 GUA MUSANG

  • 1. Tengku Razaleigh Hamzah – Barisan Nasional (BN)
  • 2. Mohd Azizi Abu Naim – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 3. Dato’ Dr. Adabi –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 4. Abe Yo – Pakatan Harapan (PH)
  • * Nota: Jumlah calon yang bertanding di Kelantan pada PRU 15 adalah 63

Terenggganu 

P.033 BESUT

  • 1. Datuk Abe Zul – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 2. Dato’ Ir. Wan Nazari –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 3. Ustaz Aziz –  Pakatan Harapan (PH)
  • 4. Datuk Haji Nawi Mohamad – Barisan Nasional (BN)

P.034 SETIU

  • 1. Abdul Rahman Bin Mat Yasin – Barisan Nasional (BN)
  • 2. Ustaz Zukirnain Abd Kadir  – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 3. Mohamad Bin Ngah –  Pakatan Harapan (PH)
  • 4. Wan Adnan –  Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)

P.035 KUALA NERUS

  • 1. Dato’ Dr. Haji Alias Razak –  Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 2. Ust. Dato’ Dr. Khairuddin Takiri – Barisan Nasional (BN)
  • 3. Azaha – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 4. Dato’ Seri Suhaimi Hashim – Pakatan Harapan (PH)

P.036 KUALA TERENGGANU

  • 1. Mohamad Abu Bakar Bin Muda – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 2. Dato’ Cikgu Zubir – Barisan Nasional (BN)
  • 3. Dato’ Raja Bahrin – Pakatan Harapan (PH)
  • 4. Datuk Haji Amzad Hashim – Parti Islam Se Malaysia (PAS)

P.037 MARANG

  • 1. Tuan Guru Haji Abdul Hadi Awang – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 2. Jasmira Othman –  Barisan Nasional (BN)
  • 3. Dr. Zarawi Bin Sulong – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 4. Ustaz Azhar – Pakatan Harapan (PH)

P.038 HULU TERENGGANU

  • 1. Cikgu Rozi –  Barisan Nasional (BN)
  • 2. Khadri – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 3. Dato Rosol Wahid – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 4. Cikgu Alias Ismail – Pakatan Harapan (PH)

P.039 DUNGUN

  • 1. Peguam Ghazali –  Bebas (BUKU)
  • 2. Noraisah Binti Hasan – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 3. Dato’ Dr Mohd Johari –  Pakatan Harapan (PH)
  • 4. Ustaz Sham – Barisan Nasional (BN)
  • 5. Ustaz Haji Wan Hassan – Parti Islam Se Malaysia (PAS)

P.040 KEMAMAN

  • 1. Rosli – Parti Pejuang Tanahair (PEJUANG)
  • 2. Ustaz Che Alias Hamid – Parti Islam Se Malaysia (PAS)
  • 3. Dato’ Seri Hj Ahmad Bin Said – Barisan Nasional (BN)
  • 4. Hasuni Bin Sudin – Pakatan Harapan (PH)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Terengganu pada PRU 15 adalah 33

Pulau Pinang 

P.041: KEPALA BATAS

  • 1. USTAZ HAMIDI ABU HASSAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 2. DR USTAZAH MASTURA – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. DANIAL ABDUL MAJEED – PARTI IKATAN DEMOKRATIK MALAYSIA (MUDA)
  • 4. DATO’ SRI REEZAL MERICAN BIN NAINA MERICAN – BARISAN NASIONAL (BN)

P.042: TASEK GELUGOR

  • 1. AKMAL AZHAR – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  • 2. RAZAK RIDZUAN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. DR. ABDUL HALIM – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 4. MUHAMAD YUSOFF BIN MOHD NOOR (YB CHOP) – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 5. DATUK WAN SAIFUL WAN JAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.043: BAGAN

  • 1. TAN CHUAN HONG – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. LIM GUAN ENG – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. ALAN OH – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 4. HAFIZ – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.044: PERMATANG PAUH

  • 1. DATUK ZAIDI – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. 2. UST FAWWAZ MD JAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. CIKGU NASIR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 4. NURUL IZZAH ANWAR – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.045: BUKIT MERTAJAM

  • 1. STEVEN SIM CHEE KEONG – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. AH PANG – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. STEVEN KOH – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.046: BATU KAWAN

  • 1. LEE AH LEONG – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  • 2. CHOW KON YEOW – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. TAN LEE HUAT – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 4. WONG CHIA ZHEN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 5. ONG CHIN WEN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

P.047: NIBONG TEBAL

  • 1. FADHLINA BINTI SIDEK – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. DATO’ MANSOR BIN OTHMAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. DATUK SERI THANENTHIRAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 4. GOH KHENG HUAT – BEBAS (KUNCI)

P.048: BUKIT BENDERA

  • 1. SYERLEENA ABDUL RASHID – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. TEH YEE CHEU – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  • 3. HNG CHEE WEY – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 4. RICHIE HUAN XIN YUN – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 5. RAZALIF ZAIN – BEBAS (PEN)

P.049: TANJONG

  • 1. LIM HUI YING – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. TAN KIM NEE – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. AH LENG -PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.050: JELUTONG

  • 1. SANISVARA NETHAJI RAYER (RSN RAYER) – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. BALJIT SINGH – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. KOH SWE YONG – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  • 4. YACOOB BIN NOOR – BEBAS (KERUSI)
  • 5. DATUK LOGANATHAN A/L THORAISAMY – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 6. LIM HUAT POH (MARTIN) – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

P.051: BUKIT GELUGOR

  • 1. P. THINAGARANABHAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 2. RAMKARPAL SINGH – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. WONG CHIN CHONG – BARISAN NASIONAL (BN)

P.052: BAYAN BARU

  • 1. SAW YEE FUNG – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. JEFF OOI – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  • 3. RAVINDER SINGH – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  • 4. KAN CHEE YUEN – BEBAS (PEN)
  • 5. SIM TZE TZIN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 6. OH TONG KEONG – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.053: BALIK PULAU

  • 1. DATUK SHAH HEADAN BIN AYOOB SHAH – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. MUHAMMAD BAKHTIAR BIN WAN CHIK – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. DATO’ SRI JOHNNY (DSJ) – BEBAS (TRAKTOR)
  • 4. HARRIS IDAHAM RASHID – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 5. DATO SRI SABARUDDIN BIN AHMAD – BEBAS (POKOK)
  • 6. FAZLI MOHAMMAD – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Pulau Pinang pada PRU 15 adalah 58.

Perak

P.054: GERIK

  • 1. DR ASYRAF WAJDI DUSUKI – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. FATHUL HUZIR AYOB – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. TARMIZI MOHD JAM – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.055: LENGGONG

  • 1. DR SHAMSUL ANUAR NASARAH – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. JUREY LATIFF ROSLI – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. USTAZ RIF’AAT RAZMAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.056: LARUT

  • 1. USTAZ AUZAIE – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 2. USTAZ ZOLKHARNAIN BIN ABIDIN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. SHAFIQ FHADLY MAHMUD – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 4. DATO SERI HAMZAH ZAINUDIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.057: PARIT BUNTAR

  • 1. DATUK SERI DR MUJAHID YUSOF RAWA – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. CIKGU IMRAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. HJ ROHIJAS – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 4. USTAZ MISBAH – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.058: BAGAN SERAI

  • 1. DATUK USTAZ IDRIS – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 2. HAJI AHMAD LUQMAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 3. HAJI ZUL HELMI GHAZALI – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 4. SITI AISHAH BINTI SHAIK ISMAIL – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.059: BUKIT GANTANG

  • 1. DATO’ SYED ABU HUSSIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 2. MOHD SHUKRI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 3. DR. FAKHRULDIN MOHD HASHIM – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 4. MOHAMMAD SOLLEHIN – BARISAN NASIONAL (BN)

P.060: TAIPING

  • 1. NEOW CHOO SEONG – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. MOHGANAN A/L P MANIKAM – BEBAS (GAJAH)
  • 3. WONG KAH WOH – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 4. CIKGU SEE TEAN SENG – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 5. TS.DR.RAMA – BEBAS (ARNAB)
  • 6. LEOW THYE YIH – BEBAS (CERMIN MATA)

P.061: PADANG RENGAS

  • 1. KAPTEN AZAHARI – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 2. MOHD ARRIF BIN ABDUL MAJID – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. KAMIL MUNIM – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.062: SUNGAI SIPUT

  • 1. INDRANI – BEBAS (KUNCI)
  • 2. HAJI BAHA – BEBAS (BUKU)
  • 3. TAN SRI SA. VIGNESWARAN (TSV)- BARISAN NASIONAL (BN)
  • 4. S. KESAVAN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 5. AHMAD FAUZI BIN MOHD JAAFAR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 6. RAJAH A/L NARASAIM – BEBAS (KUDA)
  • 7. DATO SRI IRUDIANATHAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.063: TAMBUN

  • 1. ANWAR IBRAHIM – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. AMINUDDIN HANAFIAH – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. ABDUL RAHIM TAHIR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 4. AHMAD FAIZAL AZUMU @ PEJA – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.064: IPOH TIMOR

  • 1. NOR AFZAINIZAM BIN SALLEH – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 2. NG KAI CHEONG – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. HOWARD LEE CHUAN HOW – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.065: IPOH BARAT

  • 1. AH NAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. M. KULA – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. CHEK KWONG WENG – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 4. TAN SRI M KAYVEAS – BEBAS (JAM)

P.066: BATU GAJAH

  • 1. TEOH CHIN CHONG – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. V. SIVAKUMAR – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. WOO CHEONG YUEN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.067: KUALA KANGSAR

  • 1. ISKANDAR DZULKARNAIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 2. MASLIN SHAM BIN RAZMAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. DR YUSMALIA BT MOHAMAD YUSOF – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 4. DR. AHMAD TERMIZI RAMLI – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.068: BERUAS

  • 1. DATO’ NGEH KOO HAM – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. Ir. ONG KEAN SING – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. DING SIEW CHEE – BARISAN NASIONAL (BN)

P.069: PARIT

  • 1. USTAZ ISMI – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 2. NURTHAQAFFAH NORDIN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. DATO’ NIZAR – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 4. DR. FAIZOL FADZLI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.070: KAMPAR

  • 1. LEE CHEE LEONG – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. JANICE WONG – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. CHONG ZHEMIN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 4. LEONG CHEOK LUNG – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

P.071: GOPENG

  • 1. MUHAMMAD FARHAN BIN ABDUL RAHIM – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 2. CALLY TING – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. TAN KAR HING – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 4. BALACHANDRAN A/L GOPAL – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

P.072: TAPAH

  • 1. SARASWATHY KANDASAMI – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. DATUK HAJI MUHAMMAD YADZAN BIN HAJI MOHAMMAD – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. MOHAMED AKBAR B. YASIN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  • 4. DATUK SERI M. SARAVANAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 5. M. KATHIRAVAN – BEBAS (KUNCI)
  • 6. MIOR HAIDIR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.073: PASIR SALAK

  • 1. ZAIROL HIZAM BIN ZAKARIA – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 2. USTAZ NIK OMAR – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. USTAZ JAMALUDIN BIN YAHYA – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 4. KHAIRUL AZWAN HARUN – BARISAN NASIONAL (BN)

P.074: LUMUT

  • 1. DR ZAMBRY ABD KADIR – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 2. DR HATTA RAMLI – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 3. KOMANDER (B) NORDIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 4. KOMANDER ISNIN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  • 5. MAZLAN ABD GHANI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.075: BAGAN DATUK

  • 1. TAWFIK TUN DR ISMAIL – BEBAS (KUNCI)
  • 2. DR. FAIZ NA’AMAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 3. DATUK SERI HAJI SHAMSUL ISKANDAR – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 4. ZAHID HAMIDI – BARISAN NASIONAL (BN)

P.076: TELUK INTAN

  • 1. NGA KOR MING – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 2. DATO T. MURUGIAH – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 3. AMIR KHUSYAIRI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  • 4. ZAINOL FADZI PAHARUDIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.077: TANJONG MALIM

  • 1. DATUK JAMALUDDIN BIN MOHD. RADZI – BEBAS (KUDA)
  • 2. CIKGU IZZAT JOHARI – BEBAS (PEN)
  • 3. CHANG LIH KANG – PAKATAN HARAPAN (PH)
  • 4. DR MAH HANG SOON – BARISAN NASIONAL (BN)
  • 5. NOLEE RADZI – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  • 6. DR AMIR HAMZAH – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Perak pada PRU 15 adalah 100.

Pahang

P.078: CAMERON HIGHLANDS

1. DATO’ RAMLI BIN MOHD NOR – BARISAN NASIONAL (BN)

2. DR. ABDUL RASID – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. CHIONG YOKE KONG – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.079: LIPIS

1. DATO’ SHAHRUM – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. AISHATON BINTI ABU BAKAR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. TENGKU ZULPURI SHAH BIN RAJA PUJI – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. DATO SRI ABDUL RAHMAN BIN MOHAMAD – BARISAN NASIONAL (BN)

P.080: RAUB

1. CHOW YU HUI – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. NORKHAIRUL ANUAR BIN MOHAMED NOR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. CHONG SIN WOON – BARISAN NASIONAL (BN)

4. DATO FAKRUNIZAM IBRAHIM – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.081: JERANTUT

1. DATO’ DR HASSAN BASRI BIN AWANG MAT DAHAN – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. DATO’ MOHD ZUKARMI – BARISAN NASIONAL (BN)

3. IR. HAJI KHAIRIL – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.082: INDERA MAHKOTA

1. DR. MOHAMAD NOR BIN SUNDARI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. DATO’ SRI SAIFUDDIN ABDULLAH – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. HAJI ZURAIDI ISMAIL – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. DATO’ QUEK TAI SEONG – BARISAN NASIONAL (BN)

P.083: KUANTAN

1. DATO’ SRI AB HAMID BIN MOHD NAZAHAR – BARISAN NASIONAL (BN)

2. FUZIAH SALLEH – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. WAN RAZALI WAN NOR – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. MEJAR ANUAR TAJUDDIN (B) – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.084: PAYA BESAR

1. USTAZ AIRE ROSLAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. Ir. ROSMINAHAR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. AHMAD AZAM – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. DATO’ INDERA MOHD SHAHAR BIN ABDULLAH – BARISAN NASIONAL (BN)

P.085: PEKAN

1. SH MOHMED PUZI BIN SH ALI – BARISAN NASIONAL (BN)

2. MOHD NAIM ZAINAL ABIDIN – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. TENGKU DATO’ HISHAM – BEBAS (RUMAH)

4. DATO’ RADHI ABDUL RAZAK – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

5. USTAZ MOHD FADHIL NOOR – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.086: MARAN

1. MUHAMAD HAFIZ AL-HAFIZ – BEBAS (PEN)

2. SHAHANIZA SHAMSUDDIN – BARISAN NASIONAL (BN)

3. DATO SRI DR HJ ISMAIL B HJ ABD MUTTALIB – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. AHMAD SHUHOR – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.087: KUALA KRAU

1. DATO’ SRI DR HAJI ISMAIL BIN MOHAMED SAID – BARISAN NASIONAL (BN)

2. USTAZ HAJI KAMAL BIN ASHAARI – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. JUHARI OSMAN – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. SHAHRUDDIN MOHAMED SALLEH – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.088: TEMERLOH

1. DATO’ SRI HJ MOHD SHARKAR BIN HJ SHAMSUDIN – BARISAN NASIONAL (BN)

2. HJH SALAMIAH MOHD NOR – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. HASBIE MUDA – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. AMINUDDIN BIN YAHAYA – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.089: BENTONG

1. ACHIK KHALIL – BEBAS (PEN)

2. YOUNG SYEFURA BINTI OTHMAN – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. TAN SRI LIOW TIONG LAI – BARISAN NASIONAL (BN)

4. DATUK ROSLAN HASSAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

5. WONG TACK – BEBAS (CANGKUL)

P.090: BERA

1. DATO ASMAWI – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. ISMAIL SABRI BIN YAAKOB – BARISAN NASIONAL (BN)

3. HAJI ABAS BIN AWANG – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.091: ROMPIN

1. HAMIZI BIN HUSSAIN – BEBAS (BUKU)

2. DATO’ SRI HAJI HASAN BIN ARIFIN – BARISAN NASIONAL (BN)

3. DATO’ KHALIB – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. ERMAN SHAH – PAKATAN HARAPAN (PH)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Pahang pada PRU 15 adalah 55.

Selangor

P.092: SABAK BERNAM

  1. DATO` SRI EIZLAN YUSOF – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  2. ABD RAHMAN BIN BAKRI – BARISAN NASIONAL (BN)
  3. CIKGU KALAM BIN SALAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  4. HJ. SHAMSUL MA`ARIF ISMAIL – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.093: SUNGAI BESAR

  1. DATO’ SRI JAMAL YUNOS – BARISAN NASIONAL (BN)
  2. DATO’ ASMAWAR BIN SAMAT – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  3. CIKGU MUSLIMIN YAHAYA – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  4. HJ SAIPOLYAZAN M YUSOP – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.094: HULU SELANGOR

  1. AZLINDA BINTI BARONI – BEBAS (PEN)
  2. DATUK T.MOHAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  3. HARUMAINI BIN HAJI OMAR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  4. DR. SATHIA PRAKASH NADARAJAN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  5. HANIZA TALHA – PARTI BANGSA MALAYSIA (PBM)
  6. HASNIZAN HARUN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.095: TANJONG KARANG

  1. LANDO BROTHERHOOD – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  2. MOHD ROSNI – BEBAS (POKOK)
  3. KAPT (B) DATO DR ZULKAFPERI – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  4. CIKGU RAHAYU – PARTI IKATAN DEMOKRATIK MALAYSIA (MUDA)
  5. DATO’ HJH. HABIBAH – BARISAN NASIONAL (BN)

P.096: KUALA SELANGOR

  1. TENGKU ZAFRUL AZIZ – BARISAN NASIONAL (BN)
  2. YB SHAID ROSLI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  3. DS DR DZULKEFLY BIN AHMAD – PAKATAN HARAPAN (PH)
  4. USTAZ MOHD NOOR SHAHAR – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.097: SELAYANG

  1. DATUK ABDUL RASHID ASARI – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  2. CHAN WUN HOONG – BARISAN NASIONAL (BN)
  3. SALLEH AMIRUDDIN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  4. MUHAMMAD ZAKI BIN OMAR – BEBAS (PEN)
  5. WILLIAM LEONG JEE KEEN – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.098: GOMBAK

  1. DATO’ SERI AZMIN ALI – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  2. AMIRUDIN SHARI – PAKATAN HARAPAN (PH)
  3. DATUK DR. AZIZ JAMALUDIN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  4. Ir Hj ZULKIFLI – BEBAS (PEN)
  5. MEGAT ZULKARNAIN BIN OMARDIN – BARISAN NASIONAL (BN)

P.099: AMPANG

  1. RODZIAH ISMAIL – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. VONE LOW YI WEN – BARISAN NASIONAL (BN)
  3. M.RAVEEN – BEBAS (PEN)
  4. ZURAIDA BINTI KAMARUDDIN – PARTI BANGSA MALAYSIA (PBM)
  5. DR. NURUL ASHIKIN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  6. BRYAN LAI – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  7. SASHA LYNA – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  8. MUHAMMAD SHAFIQ IZWAN BIN MOHD YUNOS – BEBAS (JAM)
  9. TAN HUA MENG – BEBAS (GAJAH)

P.100: PANDAN

  1. RAFIZI RAMLI – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. ONG TEE KEAT – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  3. FARIQUE ZUBIR – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  4. NADIA HANAFIAH – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  5. LEONG KOK WEE – BARISAN NASIONAL (BN)

P.101: HULU LANGAT

  1. YB MOHD SANY HAMZAN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. DATO HAJI MARKIMAN KOBIRAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  3. DATO’ ABDUL RAHMAN BIN JAAFAR – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  4. DATUK WIRA HAJI JOHAN BIN ABD AZIZ – BARISAN NASIONAL (BN)
  5. DR MOHAMED MUSTAFA – BEBAS (POKOK)
  6. DATO’ DR. MOHD RADZI ABD LATIF – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.102: BANGI

  1. NAZRUL NAZIR – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  2. DR. JAMAL – BEBAS (KUNCI)
  3. HOH HEE LEE – BARISAN NASIONAL (BN)
  4. FAUZI HASIM – BEBAS (PEN)
  5. ASSOCIATE PROF. SUTHAN M – BEBAS (CANGKUL)
  6. CHEE CHEE MENG – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  7. SYAHREDZAN BIN JOHAN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  8. USTAZ ANNUAR BIN SALLEH – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.103: PUCHONG

  1. YEO BEE YIN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. UNCLE KENTANG – BEBAS (TELEFON)
  3. DATUK SERI HAJI SYED IBRAHIM – BARISAN NASIONAL (BN)
  4. JIMMY CHEW JYH GANG – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.104: SUBANG

  1. ALEX ANG H N – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  2. DR KOW – BARISAN NASIONAL (BN)
  3. WONG CHEN – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.105: PETALING JAYA

  1. DATUK EZAM MOHD NOR – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  2. DR. K. J. JOHN – BEBAS (KUNCI)
  3. CHEW HIAN TAT – BARISAN NASIONAL (BN)
  4. MAZWEEN MOKHTAR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  5. DATO THENG BOOK – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  6. LEE CHEAN CHUNG – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.106: DAMANSARA

  1. GOBIND SINGH DEO – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. LIM SI CHING – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  3. TAN GIM TUAN GT – BARISAN NASIONAL (BN)

P.107: SUNGAI BULOH

  1. AHMAD JUFLIZ – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  2. AKMAL YUSOFF – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  3. SIFU LINDA – BEBAS (BUKU)
  4. KHAIRY JAMALUDDIN – BARISAN NASIONAL (BN)
  5. SYED RAZAK ALSAGOFF – BEBAS (CERMIN MATA)
  6. RAMANAN RAMAKRISHNAN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  7. HJ MOHD GHAZALI BIN MD HAMIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.108: SHAH ALAM

  1. AZLI YUSOF – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. RAFIQUE RASHID – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  3. ISHAM JALIL – BARISAN NASIONAL (BN)
  4. DR. AFIF BAHARDIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.109: KAPAR

  1. MUHAMMAD BIN NOOR AZMAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  2. DR DAROYAH BINTI ALWI – PARTI BANGSA MALAYSIA (PBM)
  3. UST. HJ. MOHD PATHAN BIN HUSSIN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  4. DR HALIMAH ALI – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  5. DATO’ SERI RAHIM – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  6. DATO’ SRI SIVALINGAM – BEBAS (GAJAH)
  7. ABDULLAH SANI – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.110: KLANG

  1. DR JAYA – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  2. HEDRHIN RAMLI @ AWIN – BEBAS (RUMAH)
  3. TEE HOOI LING – BARISAN NASIONAL (BN)
  4. DR. LOO CHENG WEE – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)
  5. CHANDRASEGAR – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  6. GANABATIRAU A/L VERAMAN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  7. DEEPAK JAIKISHAN – BEBAS (CINCIN)

P.111: KOTA RAJA

  1. FAHMI BAZLAN MUDA – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  2. HAJI MOHAMED DIAH BAHARUN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  3. KUMAR KARANANEDI – BEBAS (CANGKUL)
  4. KAJENDRAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  5. MOHD SABU – PAKATAN HARAPAN (PH)
  6. P.RAVEENTHARAN A/L A.PERIASAMY – BEBAS (GAJAH)
  7. SARAH AFIQAH – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  8. SURENDHAR SELVARAJU – BEBAS (TELEVISYEN)

P.112: KUALA LANGAT

  1. HAJAH ZANARIAH JUMHURI – BEBAS (PEN)
  2. MOHANA MUNIANDY – BARISAN NASIONAL (BN)
  3. MOHD RIDZUAN ABDULLAH – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  4. DR AHMAD YUNUS HAIRI – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  5. GANESKUMAR – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)
  6. MANIVANAN GOWIN – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.113: SEPANG

  1. SHAHRUL AMRI MAT SARI – BEBAS (PEN)
  2. CHE ASMAH IBRAHIM – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)
  3. DAUD LEONG – PARTI UTAMA RAKYAT (PUR)
  4. AIMAN ATHIRAH – PAKATAN HARAPAN (PH)
  5. M. MUNESWARAN – BEBAS (GAJAH)
  6. DATUK SERI RINA HARUN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  7. ANUAR BIN BASIRAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  8. NAGESWARAN RAVI – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Selangor pada PRU 15 adalah 124.

W.P Kuala Lumpur

 P.114: KEPONG

1. PHAANG JING FATT – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. SHAUN YOUNG – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

3. YAP ZHENG HOE – BARISAN NASIONAL (BN)

4. LIM LIP ENG – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. YEE POH PING – BEBAS (GAJAH)

P.115: BATU

1. SITI KASIM – BEBAS (CERMIN MATA)

2. TIAN CHUA – BEBAS (KERUSI)

3. PRABAKARAN PARAMESWARAN – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. ZULKIFLI FATTAH – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)

5. TOO GAO LAN – BEBAS (KUNCI)

6. WAN AZLIANA – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

7. USTAZ AZHAR YAHYA – PERIKATAN NASIONAL (PN)

8. NATHAN BATU – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

9. A. KOHILAN PILLAY – BARISAN NASIONAL (BN)

10.  NUR FATHIAH SYAZWANA @ CLEO – BEBAS (POKOK)

P.116: WANGSA MAJU

1. ZAHIR HASSAN – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. WEE CHOO KEONG – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

3. SHAFEI ABDULLAH – BARISAN NASIONAL (BN)

4. RAVEE SUNTHERALINGAM – BEBAS (KUNCI)

5. USTAZAH NURIDAH – PERIKATAN NASIONAL (PN)

6. NORZAILA – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.117: SEGAMBUT

  1. PRABAGARAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  2. DANIEL LING SIA CHIN – BARISAN NASIONAL (BN)
  3. HANNAH YEOH – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.118: SETIAWANGSA

1. NIK NAZMI NIK AHMAD – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. BIBI SUNITA – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. IZUDIN BIN ISHAK – BARISAN NASIONAL (BN)

4. STANLEY LIM YEN TIONG – BEBAS (RUMAH)

5. MEJAR MIOR ROSLI TUDM (B) – BEBAS (POKOK)

6. NURUL FADZILAH BINTI KAMALUDDIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.119: TITIWANGSA

1. DR. ROSNI ADAM – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. KHALID ABD SAMAD – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. DATO’ SRI KHAIRUDDIN BIN ABU HASSAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. DATUK SERI JOHARI GHANI – BARISAN NASIONAL (BN)

P.120: BUKIT BINTANG

1. EDWIN CHEN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. FONG KUI LUN – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. TAN TEIK PENG – BARISAN NASIONAL (BN)

P.121: LEMBAH PANTAI

1. DR. ASMAH – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. HAJI FAUZI ABU BAKAR – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. FAHMI FADZIL – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. RAMLAN ASKOLANI – BARISAN NASIONAL (BN)

P.122: SEPUTEH

  1. LEE KAH HING – BARISAN NASIONAL (BN)
  2. WONG YEE YENG – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  3. CHOY SAN YEH – BEBAS (CERMIN MATA)
  4. TERESA KOK – PAKATAN HARAPAN (PH)
  5. LEE WAI HONG – BEBAS (ARNAB)

P.123: CHERAS

  1. TAN KOK WAI – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. CHONG YEW CHUAN – BARISAN NASIONAL (BN)
  3. RUBY CHIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.124: BANDAR TUN RAZAK

1. DATO’ SERI DR WAN AZIZAH BINTI WAN ISMAIL – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. DATUK CHEW YIN KEEN – BARISAN NASIONAL (BN)

3. DATO KAMARUDIN JAFFAR – PERIKATAN NASIONAL (PN)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di W.P Kuala Lumpur pada PRU 15 adalah 52.

W. P Putrajaya

P.125: PUTRAJAYA

1. TENGKU ADNAN BIN TENGKU MANSOR – BARISAN NASIONAL (BN)

2. NORAISHAH MYDIN BINTI HAJI ABDUL AZIZ – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. DATO’ MOHD ROSLI BIN RAMLI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. SAMSUDIN PKPKL – BEBAS (PEN)

5. DR. RADZI JIDIN (DRJ) – PERIKATAN NASIONAL (PN)

6. LIM FICE BEE – BEBAS (POKOK)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di W.P Putrajaya pada PRU 15 adalah 6.

Negeri Sembilan

P.126: JELEBU

1. AHMAD FAKHRI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. JALALUDDIN BIN ALIAS – BARISAN NASIONAL (BN)

3. DATO’ ZULKEFLY OMAR – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. ZAHARUDDIN BABA SAMION – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.127: JEMPOL

1. AFFENDY SALLEH – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. TAN SRI KHALID YUNUS – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. DATO’ HAJI SHAMSHULKAHAR BIN HAJI MOHD DELI – BARISAN NASIONAL (BN)

4. NORWANI AHMAT – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.128: SEREMBAN

1. LOKE SIEW FOOK – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. IZZAT LESLY – BEBAS (PEN)

3. FELICIA WONG – BARISAN NASIONAL (BN)

4. SJN (B) MOHAMAD JANI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

5. HAJI FADLI CHE ME – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.129: KUALA PILAH

1. KAMARULZAMAN KAMDIAS – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. EDDIN SYAZLEE – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. AZMAN BIN IDRIS – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

4. NOR AZMAN MOHAMAD – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. DATO’ HJ ADNAN HJ ABU HASSAN – BARISAN NASIONAL (BN)

P.130: RASAH

1. NG KIAN NAM – BARISAN NASIONAL (BN)

2. DAVID CHOONG – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. CHA KEE CHIN – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.131: REMBAU

1. HJ. NAZREE YUNUS – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. TOK MAT – BARISAN NASIONAL (BN)

3. JUFITRI JOHA – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. CIKGU TINA – PARTI SOSIALIS MALAYSIA (PSM)

5. RAMLY BIN AWALLUDIN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.132: PORT DICKSON

1. CIKGU HAJI RAFIEI MUSTAPHA – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. DATUK P.KAMALANATHAN – BARISAN NASIONAL (BN)

3. RANI KULUP – BEBAS (PEN)

4. DR. AHMAD IDHAM BIN AHMAD NADZRI – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

5. DATO’ SERI AMINUDDIN BIN HARUN – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.133: TAMPIN

1. MOHD ISAM BIN MOHD ISA – BARISAN NASIONAL (BN)

2. USTAZ ZAMANI IBRAHIM – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. MEJAR (B) ABDUL HALIM – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. FAIZ FADZIL – PAKATAN HARAPAN (PH)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Negeri Sembilan pada PRU 15 adalah 35.

Melaka

P.134: MASJID TANAH

1. ABDUL HAKIM BIN ABDUL WAHID – BARISAN NASIONAL (BN)

2. MAS ERMIEYATI – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. MUTALIB UTHMAN – PARTI IKATAN DEMOKRATIK MALAYSIA (MUDA)

4. HANDRAWIRAWAN BIN ABU BAKAR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.135: ALOR GAJAH

1. SHAHRIL HAMDAN – BARISAN NASIONAL (BN)

2. ADLY ZAHARI – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. PAK WAN (DATUK SERI MOHD REDZUAN BIN MD YUSOF) – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. MUHAMMAD NAZRIQ ABDUL RAHMAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.136: TANGGA BATU

1. GHAZALI BIN ABU – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. SHAHRIL MAHMOOD – BEBAS (PEN)

3. BAKRI JAMALUDDIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. PROF. MADYA RUSNAH ALUAI – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. DATUK LIM BAN HONG – BARISAN NASIONAL (BN)

P.137: HANG TUAH JAYA

1. ADAM ADLI – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. SHEIKH IKHZAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. MOHD RIDHWAN BIN MOHD ALI – BARISAN NASIONAL (BN)

4. MOHD AZRUDIN BIN MD IDRIS – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.138: KOTA MELAKA

1. KHOO POAY TIONG – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. KON QI YAO – BARISAN NASIONAL (BN)

3. DATO’ DR. NORAZLAN – BEBAS (PEN)

4. SUHAIME BORHAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.139: JASIN

1. DATUK HARUN – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. ROSLAN BIN AHMAD – BARISAN NASIONAL (BN)

3. MOHD DAUD NASIR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. TUAN GURU ZULKIFLI ISMAIL – PERIKATAN NASIONAL (PN

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Melaka pada PRU 15 adalah 25.

Johor

P.140: SEGAMAT

1. SYED HAIROUL – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. TAN SRI M RAMASAMY – BARISAN NASIONAL (BN)

3. R. YUNESWARAN – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. POOBALAN PONNUSAMY – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.141: SEKIJANG

1. MD SALLEHEEN BIN MOHAMAD – BARISAN NASIONAL (BN)

2. UZZAIR BIN ISMAIL – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. DR. MOHD ZOHAR – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

4. DR. ZALIHA MUSTAFA – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. SAIFUL FAIZAL – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.142: LABIS

1. ALVIN CHANG – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. PANG HOK LIONG – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. CHUA TEE YONG – BARISAN NASIONAL (BN)

P.143: PAGOH

1. DATUK SERI RAZALI IBRAHIM – BARISAN NASIONAL (BN)

2. TAN SRI MUHYIDDIN BIN MD YASIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. ISKANDAR SHAH – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.144: LEDANG

1. SYED IBRAHIM SYED NOH – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. ZAINAL BAHROM – BEBAS (POKOK)

3. CIKGU YUNUS – BEBAS (PEN)

4. RAFIDAH RIDWAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

5. HAMIM SAMURI – BARISAN NASIONAL (BN)

6. ZAIDI HJ MAJID – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.145: BAKRI

1. R. S. CHELVA – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. CHRIS LEE CHING YONG – BARISAN NASIONAL (BN)

3. TAN HONG PIN – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. HARON JAFFAR – BEBAS (KUNCI)

P.146: MUAR

1. MOHD HELMY ABD.LATIF – BARISAN NASIONAL (BN)

2. USTAZ ABDULLAH HUSIN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. SYED SADDIQ – PARTI IKATAN DEMOKRATIK MALAYSIA (MUDA)

P.147: PARIT SULONG

1. NORAINI AHMAD – BARISAN NASIONAL (BN)

2. DR KARIM – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. MOHD FAIZAL DOLAH – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.148: AYER HITAM

  1. WEE KA SIONG – BARISAN NASIONAL (BN)
  2. SHEIKH OMAR – PAKATAN HARAPAN (PH)
  3. SYAFIQ AZIZ – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.149: SRI GADING

1. CIKGU HUDA – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. ZANARIYAH – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. DATUK LASSIM BURHAN – BARISAN NASIONAL (BN)

4. MAHDZIR BIN IBRAHIM – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.150: BATU PAHAT

1. ONN BIN ABU BAKAR – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. ZAHARI BIN OSMAN – PARTI RAKYAT MALAYSIA (PRM)

3. ISHAK SIRAJ – BARISAN NASIONAL (BN)

4. NIZAM BASHIR – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

5. DATO’ RASHID HASNON – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.151: SIMPANG RENGGAM

1. DR MASZLEE MALIK – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. KAMAL – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. FAZRUL KAMAT – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. HASNI BIN MOHAMMAD – BARISAN NASIONAL (BN)

P.152: KLUANG

1. GAN PING SIEU – BARISAN NASIONAL (BN)

2. WONG SHU QI – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. Ir. U. RAMENDRAN – BEBAS (KERETA)

4. DZULKARNAIN BIN ALIAS – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.153: SEMBRONG

1. HISHAMMUDDIN HUSSEIN – BARISAN NASIONAL (BN)

2. HASNI ABAS – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. JOE AZIZ – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.154: MERSING

1. ZULAIKHA ZAIDI – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. ISMAIL BIN DON – BEBAS (TRAKTOR)

3. ISLAHUDDIN ABAS – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. NURFATIMAH IBRAHIM – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

5. ABD LATIF BANDI – BARISAN NASIONAL (BN)

P.155: TENGGARA

1. MANNDZRI BIN NASIB – BARISAN NASIONAL (BN)

2. AZHAR PALAL – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. KOLONEL NAZARI – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. ZURAIDAH CHEDAH – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.156: KOTA TINGGI

1. KHALED NORDIN – BARISAN NASIONAL (BN)

2. RIDHWAN RASMAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. ONN JAAFAR – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.157: PENGERANG

1. CIKGU IMAM NIZAR – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. AZALINA OTHMAN SAID – BARISAN NASIONAL (BN)

3. CHE ZAKARIA BIN MOHD SALLEH – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.158: TEBRAU

1. JIMMY PUAH WEE TSE – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. MOHAMAD ISA BIN MOHAMAD BASIR – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. NICOLE WONG – BARISAN NASIONAL (BN)

P.159: PASIR GUDANG

1. NOOR AZLEEN AMBROS – BARISAN NASIONAL (BN)

2. HASSAN ABDUL KARIM – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. MOHAMAD FARID BIN ABDUL RAZAK – PERIKATAN NASIONAL (PN)

4. MOHAMMAD RAFFI BERAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.160: JOHOR BAHRU

1. JOHAN ROPI – BARISAN NASIONAL (BN)

2. MOHTAJ – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. HAIRY MAHMOOD – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. AKMAL NASIR – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.161: PULAI

1. NUR JAZLAN – BARISAN NASIONAL (BN)

2. LOH KAH YONG – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. DATUK SERI SALAHUDDIN AYUB – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.162: ISKANDAR PUTERI

1. JASHEN TAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. DATUK JASON TEOH – BARISAN NASIONAL (BN)

3. LIEW CHIN TONG – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.163: KULAI

1. CHUA JIAN BOON – BARISAN NASIONAL (BN)

2. TEO NIE CHING – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. DATO’ TAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.164: PONTIAN

1. CIKGU ISA BIN AB HAMID – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. DATUK SERI AHMAD MASLAN – BARISAN NASIONAL (BN)

3. SHAZWAN ZDAINAL – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. JAMALUDDIN MOHAMAD – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.165: TANJUNG PIAI

1. NAJWAH HALIMAH – PERIKATAN NASIONAL (PN)

2. WEE JECK SENG – BARISAN NASIONAL (BN)

3. LIM WEI JIET – PARTI IKATAN DEMOKRATIK MALAYSIA (MUDA)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di W.P Johor pada PRU 15 adalah 96.

W.P LABUAN

P.166 LABUAN

​​1.     RAMLE – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. DATO’ DR. SUHAILI ABDUL RAHMAN – PERIKATAN NASIONAL (PN)

3. BASHIR BIN ALIAS – BARISAN NASIONAL (BN)

4. DATUK WIRA DR RAMLI – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. DATUK ROZMAN ISLI – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

6. DAYANG RUSIMAH @ RAYNIE BINTI DATUK HJ. MOHD. DIN – PARTI BANGSA MALAYSIA (PBM)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di W.P Labuan pada PRU 15 adalah 6.

Sabah

P.167: KUDAT

1. RUDDY BIN AWAH – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

2. PETRONELLA USUN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

3. RASHID BIN ABDUL HARUN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

4. VERDON BIN BAHANDA – BEBAS (KUNCI)

5. THONNY CHEE – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.168: KOTA MARUDU

1. MOHD AZMI BIN HJ ZULKIFLEE – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. SHAHRIZAL DENCI – PARTI IKATAN DEMOKRATIK MALAYSIA (MUDA)

3. NORMAN BIN TULANG (TAS) – BEBAS (KUNCI)

4. JILID @ ZAINUDDIN BIN KUMINDING – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

5. [email protected] ONGKILI – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

6. DATUK WETROM BAHANDA – PARTI KESEJAHTERAAN DEMOKRATIK MASYARAKAT (KDM)

P.169: KOTA BELUD

1. MADELI @ MODILY BIN BANGALI – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. DATUK SERI PANGLIMA ABD RAHMAN BIN DAHLAN – BARISAN NASIONAL (BN)

3. MUNIRAH MAJILIS – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

P.170: TUARAN

1. MADIUS TANGAU – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. BOBY BIN LEWAT – BEBAS (KUNCI)

3. NOORTAIP BIN SUHAILI @ SUALEE – BEBAS (PEN)

4. JO-ANNA SUE HENLEY RAMPAS – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

5. MUMININ B. NORBINSHA – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

6. JONISTON BANGKUAI – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

P.171: SEPANGGAR

1. MOHD AZIS JAMMAN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

2. YAKUB KHAN – BARISAN NASIONAL (BN)

3. YUSOF BIN KUNCHANG – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. MUSTAPHA SAKMUD – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. JUMARDIE LUKMAN – PARTI KESEJAHTERAAN DEMOKRATIK MASYARAKAT (KDM)

P.172: KOTA KINABALU

1. YEO YAN YIN @ AMANDA – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

2. MARCEL JUDE – BEBAS (TELEFON)

3. WINSTON LIAW KIT SIONG – PARTI KESEJAHTERAAN DEMOKRATIK MASYARAKAT (KDM)

4. CHAN FOONG HIN – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. YEE TSAI YIEW – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

P.173: PUTATAN

1. AWANG HUSAINI BIN SAHARI – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. SHAHELMEY BIN YAHYA – BARISAN NASIONAL (BN)

3. POYNE B. TUDUS @ PATRICK PAYNE – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. AHMAD BIN MOHD SAID – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

P.174: PENAMPANG

1. EWON BENEDICK – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. RICHARD JIMMY – BEBAS (POKOK)

3. KENNY CHUA TECK HO – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

4. DARELL LEIKING – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

P.175: PAPAR

1. NICHOLAS SYLVESTER @ BERRY – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. NORBERT CHIN – BEBAS (KUNCI)

3. HENRY SHIM – PAKATAN HARAPAN (PH)

4. JOHNNY SITAMIN – BEBAS (PEN)

5. HJ. AHMAD HASSAN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

6. DATUK ARMIZAN BIN MOHD ALI – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

P.176: KIMANIS

1. MOHAMAD BIN ALAMIN – BARISAN NASIONAL (BN)

2. DAUD BIN YUSOF – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

3. YUSOP BIN OSMAN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. ROWINDY LAWRENCE ODONG – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. AMAT BIN MD YUSOF – PARTI KESEJAHTERAAN DEMOKRATIK MASYARAKAT (KDM)

P.177: BEAUFORT

1. DIKIN BIN MUSAH – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. MATLANI BIN SABLI – BEBAS (POKOK)

3. JOHAN @ CHRISTOPHER BIN O T GHANI – BEBAS (KUNCI)

4. MASRI BIN ADUL – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

5. DATUK SITI AMINAH BINTI ACHING – BARISAN NASIONAL (BN)

6. DATUK HJH.JOHAIR MAT LANI – PARTI KESEJAHTERAAN DEMOKRATIK MASYARAKAT (KDM)

P.178: SIPITANG

1. DATUK MATBALI BIN MUSAH – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

2. LAHIRUL – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. ADNAN BIN OKK PUTEH – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

P.179: RANAU

1. TAUFIK DAHLAN – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. JONATHAN YASIN – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

3. AZIZUL JULIRIN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. MARKOS SITON – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

5. EWON BIN EBIN – PARTI BERSATU RAKYAT SABAH (PBRS)

P.180: KENINGAU

1. GRELYDIA GILLOD – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. RASININ BIN KOUTIS @ KAUTIS – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

3. DATUK SERI PANGLIMA DR.JEFFREY G.KITINGAN – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

4. DATUK JAKE NOINTIN – PARTI KESEJAHTERAAN DEMOKRATIK MASYARAKAT (KDM)

P.181: TENOM

1. NOORITA SUAL – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. JAMAWI BIN JA’AFAR – BARISAN NASIONAL (BN)

3. RIDUAN BIN RUBIN – BEBAS (GAJAH)

4. UKIM BUANDI – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

5. PEGGY CHAW ZHI TING – BEBAS (TRAKTOR)

P.182: PENSIANGAN

1. JAMANI BIN DERIMIN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. SITI NOORHASMAHWATTY OSMAN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

3. JEKERISON KILAN – PARTI KESEJAHTERAAN DEMOKRATIK MASYARAKAT (KDM)

4. SANGKAR BIN RASAM – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. DATUK ARTHUR JOSEPH KURUP – BARISAN NASIONAL (BN)

P.183: BELURAN

1. BENEDICT ASMAT – BARISAN NASIONAL (BN)

2. ROWIENA RASID – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

3. HAUSING BIN SAMSUDIN @ SUDIN – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. RONALD KIANDEE – PERIKATAN NASIONAL (PN)

5. FELIX JOSEPH SAANG – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.184: LIBARAN

1. NORDIN BIN KHANI – PARTI PERPADUAN RAKYAT SABAH (PPRS)

2. DR PETER JR NAINTIN – PAKATAN HARAPAN (PH)

3. HJ. AMDAN BIN TUMPONG – BEBAS (POKOK)

4. JEFFRI @ AMAT PUDANG – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

5. SHARIF BOKRATA – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

6. SUHAIMI BIN NASIR – BARISAN NASIONAL (BN)

P.185: BATU SAPI

1. LIAU FUI FUI – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. IR. HJ. OTHMAN HJ. AHMAD – BEBAS (BUKU)

3. BONI YUSUF JUANICO ABDULLAH – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

4. ALIAS BIN SANI – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

5. KHAIRUL FIRDAUS AKBAR KHAN – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

P.186: SANDAKAN

1. PETER HII – BEBAS (POKOK)

2. SYEIKH LOKEMAN – BEBAS (KUDA)

3. LAU CHI KEONG @ THOMAS LAU – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

4. VIVIAN WONG SHIR YEE – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. ALEX THIEN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

6. HAJJAH LITA TAN BINTI ABDULLAH – BEBAS (BUKU)

P.187: KINABATANGAN

1. MAZLIWATI BINTI ABDUL MALEK – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

2. BUNG MOKTAR BIN RADIN – BARISAN NASIONAL (BN)

P.188: LAHAD DATU

1. SIA YU HOCK – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. DATO’ HJ MOHAMMAD YUSOF BIN APDAL – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

3. MAIZATUL AKMAM BT HJ ALAWI – BARISAN NASIONAL (BN)

P.189: SEMPORNA

1. ARASTAM BIN PANDOROG – PAKATAN HARAPAN (PH)

2. MOHD SHAFIE APDAL – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

3. NIXON BIN ABDUL HABI – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

4. AB RAJIK AB HAMID – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

P.190: TAWAU

1. KC CHEN KET CHUIN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

2. DATO’ CHIN CHEE SYN – BEBAS (POKOK)

3. MOHD SALLEH BACHO – BEBAS (KAPAL TERBANG)

4. CHRISTINA LIEW – PAKATAN HARAPAN (PH)

5. HERMAN BIN AMDAS – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

6. LO SU FUI – PARTI GABUNGAN RAKYAT SABAH (GRS)

P.191: KALABAKAN

1. DR NUR AINI ABD RAHMAN (MD) – PARTI PEJUANG TANAHAIR (PEJUANG)

2. ANDI MUHAMMAD SURYADY BIN BANDY – BARISAN NASIONAL (BN)

3. MA’MUN BIN SULAIMAN – PARTI WARISAN SABAH (WARISAN)

4. DATO MUHAMAD – BEBAS (POKOK)

5. NORAINI ABD GHAPUR – PAKATAN HARAPAN (PH)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Sabah pada PRU 15 adalah 119.

Sarawak

P.192: MAS GADING

  1. RYAN SIM MIN LEONG – PARTI BUMI KENYALANG (PBK)
  2. LIDANG DISEN – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  3. MORDI ANAK BIMOL – PARTI TINDAKAN DEMOKRATIK (DAP)

P.193: SANTUBONG

  1. NANCY SHUKRI – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. AFFENDI BIN JEMAN – BEBAS (KUNCI)
  3. MOHAMAD ZEN PELI – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.194: PETRA JAYA

  1. FADILLAH BIN YUSOF – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. SOPIAN JULAIHI – PAKATAN HARAPAN (PH)
  3. OTHMAN BIN ABDILLAH – PARTI SEDAR RAKYAT SARAWAK (SEDAR)

P.195: BANDAR KUCHING

  1. TAY TZE KOK – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. VOON LEE SHAN – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)
  3. KELVIN YII LEE WUEN – PARTI TINDAKAN DEMOKRATIK (DAP)

P.196: STAMPIN

  1. CHONG CHIENG JEN – PARTI TINDAKAN DEMOKRATIK (DAP)
  2. LO KHERE CHIANG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  3. LUE CHENG HING – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)

P.197: KOTA SAMARAHAN

  1. DATUK HJH RUBIAH BINTI WANG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. ABANG HALIL – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.198: PUNCAK BORNEO

  1. WILLIE ANAK MONGIN – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. DIOG ANAK DIOS – PAKATAN HARAPAN (PH)
  3. IANA ANAK AKAM – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)

P.199: SERIAN

  1. DR ALIM IMPIRA – BEBAS (KUNCI)
  2. DATO’ SRI RICHARD RIOT ANAK JAEM – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  3. ELSIY A/K TINGANG – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)
  4. LEARRY ANAK JABUL – PARTI TINDAKAN DEMOKRATIK (DAP)

P.200: BATANG SADONG

  1. RODIYAH BINTI SAPIEE – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. CIKGU LAHAJI – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.201: BATANG LUPAR

  1. MOHAMAD SHAFIZAN – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. WEL @ MAXWEL ROJIS – PAKATAN HARAPAN (PH)
  3. HAMDAN SANI – PERIKATAN NASIONAL (PN)

P.202: SRI AMAN

  1. DORIS SOPHIA ANAK BRODI – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. WILSON ANAK ENTABANG – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)
  3. MASIR ANAK KUJAT – BEBAS (POKOK)
  4. NAGA LIBAU @ TAY – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.203: LUBOK ANTU

  1. JUGAH MUYANG – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  2. JOHNICHAL RAYONG NGIPA – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)
  3. ROY ANGAU ANAK GINGKOI – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  4. LANGGA LIAS – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.204: BETONG

  1. PATRICK KAMIS @ HJ KAMENG – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. HASBIE BIN SATAR – BEBAS (PERAHU)
  3. DR. RICHARD RAPU – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)

P.205: SARATOK

  1. GIENDAM JONATHAN TAIT – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. DATUK ALI BIJU – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  3. IBIL JAYA – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.206: TANJONG MANIS

  1. IR. YUSUF ABD WAHAB – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. USTAZAH ZAINAB – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.207: IGAN

  1. AHMAD JOHNIE BIN ZAWAWI – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. HUD ANDRI – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.208: SARIKEI

  1. HUANG TIONG SII – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. RODERICK WONG SIEW LEAD – PARTI TINDAKAN DEMOKRATIK (DAP)

P.209: JULAU

  1. SUSAN ANAK GEORGE – PARTI BANSA DAYAK SARAWAK (PBDS)
  2. JOSEPH SALANG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  3. LARRY SOON @ LARRY SNG WEI SHIEN – PARTI BANGSA MALAYSIA (PBM)
  4. ELLY LAWAI NGALAI – BEBAS (KAPAL TERBANG)

P.210: KANOWIT

  1. JOSEPH NYAMBONG – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. DR. ELLI LUHAT – BEBAS (KUNCI)
  3. AARON AGO ANAK DAGANG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  4. GEORGE CHEN – BEBAS (BUKU)
  5. MICHAEL ANAK LIAS – BEBAS (KERUSI)

P.211: LANANG

  1. DATO WONG TIING KIONG – BEBAS (KUDA)
  2. PRISCILLA LAU – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)
  3. ALICE LAU KIONG YIENG – PARTI TINDAKAN DEMOKRATIK (DAP)
  4. WONG CHING YONG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)

P.212: SIBU

  1. DATO WONG TIING KIONG – BEBAS (KUDA)
  2. PRISCILLA LAU – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)
  3. ALICE LAU KIONG YIENG – PARTI TINDAKAN DEMOKRATIK (DAP)
  4. WONG CHING YONG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)

P.213: MUKAH

  1. HANIFAH HAJAR TAIB – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. ABDUL JALIL – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.214: SELANGAU

  1. UMPANG ANAK SABANG – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. EDWIN ANAK BANTA – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  3. HENRY JOSEPH USAU – BEBAS (KAPAL TERBANG)

P.215: KAPIT

  1. ALEXANDER NANTA LINGGI – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. PANGKAS AK. UNGGANG – PAKATAN HARAPAN (PH)
  3. ROBERT SAWENG – PARTI BANSA DAYAK SARAWAK (PBDS)

P.216: HULU RAJANG

  1. ABUN SUI ANYIT – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. UGAK ANAK KUMBONG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)

P.217: BINTULU

  1. DUKE ANAK JANTENG – PERIKATAN NASIONAL (PN)
  2. DATO SRI TIONG KING SING – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  3. CHIEW CHAN YEW – PARTI TINDAKAN DEMOKRATIK (DAP)

P.218: SIBUTI

  1. LUKANISMAN BIN AWANG SAUNI – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. ZULHAIDAH SUBOH – PAKATAN HARAPAN (PH)
  3. BOBBY ANAK WILLIAM – PARTI BANSA DAYAK SARAWAK (PBDS)

P.219: MIRI

  1. JEFFERY PHANG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. LAWRENCE LAI – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)
  3. CHIEW CHOON MAN – PAKATAN HARAPAN (PH)

P.220: BARAM

  1. ANYI NGAU – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)
  2. ROLAND ENGAN – PAKATAN HARAPAN (PH)
  3. WILFREDENTIKA – BEBAS (POKOK)

P.221: LIMBANG

  1. RACHA BALANG – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. HASBI BIN HABIBOLLAH – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)

P.222: LAWAS

  1. HJ JAPAR BIN HJ SUYUT – PAKATAN HARAPAN (PH)
  2. BARU BIAN – PARTI SARAWAK BERSATU (PSB)
  3. HENRY SUM AGONG – GABUNGAN PARTI SARAWAK (GPS)

* Nota: Jumlah calon yang bertanding di Sarawak pada PRU 15 adalah 92.

Trivia Calon PRU 15

12 fakta menarik mengenai calon PRU 15

1. Kerusi Parlimen paling ramai calon :

  1. Batu (10 penjuru)
  2. Ampang (9 penjuru)
  3. Sepang (8 penjuru)
  4. Sungai Buloh (7 penjuru) 

2. Calon BEBAS

  • Paling ramai dalam sejarah seramai 108 orang 

3. Calon selebriti/influencer/aktivis)

  1. Siti Kasim (BEBAS/Batu)
  2. Cleopatra (BEBAS/Batu)
  3. Ahmad Idham (Pejuang /Port Dickson)
  4. Rani Kulop (PRN/Port Dickson)
  5. Eizlan Yusof (Pejuang/Sabak Bernam)
  6. Lando Zawawi (Pejuang/Tanjong Karang)
  7. Uncle Kentang (BEBAS /Puchong)

4. Calon buat ‘comeback’

  1. Tian Chua (Batu – BEBAS)
  2. Rafizi Ramli (Pandan – PH)
  3. Tiong Lai (Bentong – BN)
  4. Khaled Norden (Kota Tinggi – BN)
  5. Ong Tee Kiat (Pandan- BN)

5. Calon OKU

  • Dr Noraishah Mydin (PH/Putrajaya)

6 Calon Anak-Beranak/Adik-beradik/Kroni

A- Keluarga Anwar Ibrahim (PKR/PH)

  1. Anwar Ibrahim (Tambun)
  2. Wan Azizah Wan Ismail (Bandar Tun Razak)
  3. Nurul Izzah Anwar (Permatang Pauh)

B- Keluarga Lim Kit Siang (DAP/PH)

  1. Lim Guan Eng (Bagan)
  2. Lim Hui Ling (Tanjong)

C- Keluarga Shafie Afdal (WARISAN)

  1. Shapie Apdal (Semporna)
  2. Yusof Apdal (Lahad Datu)

D- Keluarga Karpal Singh (DAP/PH)

  1. Ram Karpal Singh (Bukit Gelugor)
  2. Gobind Singh Deo (Damansara)
  3. Jagdeep Singh Deo

E- Keluarga Mahathir (PEJUANG)

  1. Tun Mahathir Mohamad (Langkawi)
  2. Mukhriz Mahathir (Jerlun)

F- Keluarga Bahanda (WARISAN)

  1. Vernon Bahanda (Kudat)
  2. Wetron Bahanda (Kota Marudu)

G- Keluarga Shahidan (PAS/PN)

  1. Shahidan Kassim (Arau)
  2. Ismail Kassim (DUN Tambun Tulang) 

H- Keluarga Haji Hadi (PAS/PN)

  1. Haji Hadi (Marang)
  2. Muhamad Khalil Hadi (Batu Burok)
  3. Mohd Akmal (Selama)

7. Calon paling banyak kali bertanding

  1. Ku Li (Gua Musang)
  2. Tun Mahathir (Langkawi)
  3. Haji Hadi (Marang)
  4. Anwar Ibrahim (Tambun)
  5. Muhyidin Yasin (Pagoh)

8. Calon Gugur tapi degil nak bertanding

  1. Shahidan Kassim (Arau/PAS/PN)
  2. Zahidi Zainul Abidin (Padang Besar/Titi Tinggi/BEBAS)
  3. Wong Tuck (DAP/Bentong/BEBAS) 
  4. Ismail (Maran/PAS/PN)

9. Calon Tarik Diri

  1. Kazim Elias (BN/Larut) 
  2. Lee Boon Chye (PH/Gopeng)

10. Calon propa tapi tak jadi

  • Azwan Ali (Diva AA) (BEBAS /Gombak)

11. CALON RAMAI MUKA BARU PRU 15

  1. BN (80%)
  2. PH (65%)
  3. PN (60%)
  4. WARISAN (40%)

12- Calon PM sekiranya menang PRU 15

  1. BN – Ismail Sabri 
  2. PH – Anwar Ibrahim
  3. PN – Muhyidin Yasin
  4. GTA – Tun Mahathir
  5. BEBAS – Rani Kulop 

Sumber: Suruhanjaya Pilihan Raya Malaysia (SPR)

Soalan Lazim (FAQ) Mengenai Calon PRU 15

Kenapa PRU di P.017 Padang Serai ditangguhkan?

PRU ke 15 bagi P.017 Padang Serai ditangguhkan kerana kematian calon.

Kerusi parlimen yang paling ramai calon pada PRU 15?

10 kerusi bagi P.115 Batu 

Apa yang menyebabkan calon PRU hilang deposit?

Gagal memperolehi lebih daripada ⅛ dari jumlah undi yang diterima oleh calon-calon yang bertanding

Bantuan Terkini Keluarga Malaysia 2022

Info terkini bantuan semasa daripada Kerajaan, NGO dan lain-lain

RELATED ARTICLES

Most Popular

error: Sorry dah tak boleh copy!